Görme,duyma,koklama,dokunma ve tat alma duyuları olmak üzere beş tane duyumuz var.Peki altıncısı nerede?

-Sezgilerimiz- İnsanların bu konuda emin olmaları oldukça zordur.Sezgilerimiz beş duyumuzu kullanmadan yaşantımızda genel olarak gelecek ile ilgili bir şeyleri hissetmeyi ya da sezgilemeyi kasteder.

Altıncı his nedir?

Atıncı his,o anda bir şeylerin olacağını,duymadığımız veya görmediğimiz bir kişinin yaşadığı belli bir olayı ya da geçmişte yaşanmış belli bir olayı hissedilmesidir.

Örneğin içinize kötü bir his doğdu ve hergün işe giderken bineceğiniz arabaya bugün binmeme kararı verdiniz.Daha sonra otobüs biraz ilerledikten sonra kaza yaptı ve bütün yolcular öldü.Altıncı hissinizin sizi kurtardığını düşünebilirsiniz.Altıncı hissin olmadığına inanan kişilerde sizin otobüsün tekerleklerinin inik veya şöförün uykulu olduğunu sezdiğinizi iddia edebilir.

Bu örnek vey başka bir yaşam alıntısından örneklere gerçekten de mantıklı açıklamalar yapılabilir.Farkında olarak veya olmadan gözlemlerimize dayanarak bir sonuca ulaşırız.Bu konu üzerine birçok deneyler ve araştırmalaryapıldı fakat henüz beş duyumuzun dışında altıncı bir hissin olduğu ispatlanamadı.

Telepati gücünüzü belirleyin.

Telepati testi

Bilimsel olarak yapılan telepati teslerindeki amaç altıncı hissin olup olmadığı kontrol etmek için kullanılır. Bu testte beş kart ve üzerinde bulunan beş sembol kullanılır.Bunlar genelde yıldız,kare,artı,daire ve soru işaretleridir.Kartlar karıştırılır daha sonra kartları semboller gözükmeyecek şekilde test yapılan kişiye tek tek sorulur.5 kart vardır ve bunu 20 kez tekrarlayın.Her bilinen sembol 1 puan olacak şekilde toplanır.Ortalama puanbulunur.Ortalama puan,20 durumda 5 olduğu için %25’dir.Eğer puanınız ortalama puandan yüksek ise telapatik gücleriniz yani altıncı hissiniz güçlü olabilir.

İsterseniz kendi oyununuzu yapabilirsiniz.Kart sayılarını artırabilir,sembolleri değiştirebilir veya tekrarlama sayısını çoğaltıp azaltarak arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.