Pokemon GO,her geçen gün oyuncu kitlesi artarak popülaritesi gittikçe artıyor. Çıkışını şuanlık Kuzey Amerika,Avusturalya ve Yeni Zelelanda da yapmasına rağmen tüm dünyada yankı uyandırdı.Tabiki ülkemizinde gündemine oturdu.Hâl böyle olunca oyunu nasıl yüklerim,nasıl oynanır gibi sorular beraberinde getirdi. Başka ülkelerde yaşayan insanlar farklı yöntemler kullanarak telefonlarına yüklemeyi başardı.

image-center

Pokemon GO nasıl yüklenir?

Öncelikle APK yöntemiyle Android cihazınıza,App Storeda ülkeyi değiştirerek iOS cihazlarınıza yükleyebilirsiniz.

Pokemon GO Andorid cihazlara nasıl yüklenir?

1-Pokemon Go indir adresine tıklayarak Apk dosya uzantılı dosyayı indirin. 2-İndirilen dosyayı USB kablo veya diğer yollarla telefonunuza aktarın. 3-Yüklemek için ‘Ayarlar’ bölümünden “Bilinmeyen kaynaklar” seçeneğini açınız. 4-Son olarak dosya üzerine tıklayarak yüklemenizi gerçekleştirin. 5-Karakterinizi oluşturun ve oyuna başlayın.İyi oyunlar.

Pokemon GO iPhone’a nasıl yüklenir?

1.Yol 1-Ayarlar-iTunes ve App Store-Apple Kimliğini Göster-Country/Region 2-Ardından Avusturalya veya Yeni Zelanda’yı seçerek değiştirin. 3-Daha sonra App Store’dan yükleyebilirsiniz.

2.Yol 1-Safari tarayıcısını iPhone’dan açın. 2-Pokemon Go indir adresine tıklayarak Pokemon Go’yu indirin. 3-Çıkan pencere karşısından iOS 7-8-9 seçeneğine dokunun. 4-app.rezcdn.com, ‘Hipstore’ yüklemek istiyor penceresinden ‘Yükle’ye basın. 5-İndirilme başlayıp bittikten sonra ‘Güvenilir olmayan kurumsal geliştirici’ uyarısı ile karşılaşacaksnız. 5-Vazgeç’e basıp Ayarlar>Genel>Profiller ve Aygıt Yönetimi>Taz Trading.. seçeneğine tıklayıp ‘Güven’e basmanız yeterli. 6-HiP4U uygulamasını açarak Pokemon Go’yu indirebilirsiniz.İyi oyunlar.

Pokemon GO Nasıl Oynanır?

Oyun sanal gerçeklik üzerine kurulmuş bir yapıda oluşturulan karakter ile Pokemon avına çıkıyorsunuz. Pokemonları yakalamak için oturduğumuz yerden kalkmamız gerek çünkü Pokemonları gezerek yakalamamız gerekiyor.

Yakaladığınız Pokemonlarla diğer oyuncuların Pokemonlarıyla savaşabiliyorsunuz. Koleksiyon halinde bulunan Pokemonları tamamyabiliyor,Pokemon transferi yapabiliyorsunuz. Oyunu oynarken konum bilginizi sürekli kullandığı için şarj tüketiminiz oldukça artacaktır. Yanınızda bir PowerBank taşımanız iyi olacaktır.Pokemon Go çıkışından itibaren sürekli artan oyuncu kitlesinin ilerleyen zamanlarda daha çok artıcağı görünüyor.Pokemon GO denemelisiniz.İyi oyunlar. UYARI:Pokemon Go’yu telefonunuza yükleme konusunda telefonunuzda oluşabilecek herhangi bir sorundan ensarkarabudak.com sorumlu değildir.