~1 dakikalık okuma

1.Yaşamınızda iyilik ve güzellikler olsun.

Elinizde bulunan nimet külfetini değerlendirin ve bunları zor durumlarda aklınıza getirmeye çalışın. Bu sayede geçmişte elde ettiğiniz güzelliklere tekrar ulaşmak için kendinize azim ve kararlılık hissi gelecektir.Tabiki içinde bulunduğunuz hayat koşullarında bu nimetleride göz ardı etmemek lazım.Aileniz,arkadaşlarınız,dostlarınız ve diğer sevdikleriniz bunlara birer örnektir.

2.İyilik ve güzellikleri çoğaltın

Günlük rutininizde bir ya da iki dakika yaşamınızı olumlu şekilde etkileyecek şeyler düşünün.Zihninizi rahatlatın.O anın tadını çıkarın.Düşündüklerinizi hayatınıza tatbik edildiğini düşünün.Hayatta bulunduğunuz önemi,fikirlerinizi,amacınızı yeniden keşfedin.

3.Düşüncelerinizi özümseyin

Siz düşenceşerinizin üzerinde durdukça,yaşamınızında size geri dönüşler olacaktır.Önemli olan sizin peşinden gitmeniz,yoğunlaşmanız.Sizin başlattığınız bir şeyi siz bitirebilirsiniz.Yaşantınızın parçası olmaktan çıkarmayın.

4.Kendinize ders çıkarın

Önceden planladığınız olumsuz şeylerin farkında olun.Ama bu zihninizin merkezine yerleştirmeyin.Düşünceyi arka planda bırakarak esas düşüncenize odaklanın.Bu sizi daha güçlü kılacaktır.