Günümüzde daha çok ‘giyilebilir teknoloji’ geçen bu teknoloji,daha çok insanların teknolojiye ulaşımını kolaylaştırarak adete teknolojiyle iç içe olma durumudur. Artık bedenimizde gerçekleşen olayları takip etmek zor değil.Bu teknoloji sayesinde koşarken,bisiklete binerken,yüzerken vb. aktiviteler ile harcadığınız enerji,katettiğiniz mesafeyi hemen kolunuzda olan saat ile öğrenmeniz mümkün.Sadece saat ile değil tabiki bileklik,gözlük,giysi,isterseniz deri altı gibi birçok alternatif ile verilere ulaşmanız mümkün. Sporda,tıp alanında,askeri alanda,işte,okulda yani hayatımızın her alanın kullanarak işlemlerimizi kolaylaştırabiliriz Gelin bu cihazlar ile neler yapılabileceğini teker teker inceleyelim.

Akıllı Saat

Hesap makinesi,çevirici,oyun,telefon görüşmesi,mesaj yönetimi,fotoğraf çekme,müzik dinleme,adım ölçme,kalp atım sayısı,sesli komut özelliği ve ses kaydetme gibi birçok özelliği ile hayatımızın her anında işlemlerimde kolaylık sağlar.

Akıllı Bileklik

Satten hafif olarak biraz daha avantaj sağlıyor.Kronometre,saat,adım ölçme,kaç saat uyuduğunuzu,uyurken kaç defa uyandığımızı,uyku pozisyonunuzdaki değişimleri hatta bilekliğiniz titreşimleri sayesinde alarm kurabilirsiniz.

Akıllı Giysi

Elbiseleriniz,pantolonlarınız ya da ayakllabılarınıza entegre edilmiş elektrotlar ssayesinde,günlük yaşamda kilo,kalori harcamaları,vücut sıcaklığı ya da kalp atım hızı,hangi kasınızın ne kadar çalıştığını görsel olarak size geri bildirim yapma gibi imkanlar sağlıyor.

Akıllı Gözlük

Diğer cihazlardan daha kolay olan yani daha anlık kullanıma sahip olan bu gözlük sayesinde, saatteki,bileklikteki gibi gelen verilerin görsel ortama aktararak anbe an hayatınızı kontrol edebilirsiniz

Son olarak benim en sevdiğim giyilebilir teknolojik cihazlar kullanan favori adamım ise ‘Müfettiş Gadget’ 🙂